بازیافت مواد رستوران ها (2)

food-take-out-container.jpg قسمت دوم
زباله های پس از مصرف مواد غذایی
آیا می دانید که افراد در رستوران ها معمولا 17 درصد از غذایشان را نمی خورند ؟ بدیهی است که اولین راه حل مقابله با زباله های تولید شده بر این اساس ، این است که جعبه های یکبارمصرف حمل غذا در اختیار مشتریان تان بگذارید تا باقی مانده ی غذایشان را با خود ببرند . اطمینان حاصل کنید که اندازه ی ظروف یکبارمصرفی که برای این کار انتخاب کردید مناسب باشد تا در راستای کاهش زباله های مواد غذایی به زباله های دیگر اضافه نکرده باشید .
کامپوست کردن : این یک روش بازیافتی مجدد است که مواد آلی مانند پوسته تخم مرغ و استخوان های حیوانی به خاک غنی از مواد مغذی تبدیل می شود که برای کشاورزی بسیار کارآمد هستند . برای این کار می توانید از ارائه دهنده گان خدمات مدیریت ضایعات منطقه تان کمک بگیرید .
فراموش نکنید که هموار افرادی وجود دارند که توانایی تهیه ی غذا حتی به مقدار کم را ندارند و میتوانیم از مواد غذایی قبل از مصرفمان مقداری در اختیار آنها قرار دهیم و برای مواد غذایی باقی مانده نیز حیوانات را به یاد داشته باشیم .
 
زباله های غیر غذایی
می دانیم که فرسایش و یا بازیافت مواذ پلاستیکی یا ظروف فومی سال ها طول می کشد یا گاهی اصلا  انجام نمی شود ؛ پس شاید بهتر باشد قبل از تهیه ی لوازم جانبی رستوران مان بیشتر تحقیق کنید و اگر قرار است مثلا ظروف یکبارمصرف خریداری کنید می توانید ظروف یکبارمصرف کاغذی تهیه کنید که قابل بازیافت باشند و حتی الامکان از وسایل آشپزی با قابلیت استفاده ی مجدد استفاده کنید .

ملیوان ، دوستدار طبیعت ، تولید کننده ی انواع ظروف یکبار مصرف کاغذی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٧٠ سی سی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٢٢٠ سی سی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٣٦٠ سی سی ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی چای دار ، لیوان های یکبار مصرف دمنوش دار ، لیوان های یکبار مصرف کافی دار ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی دسته دار ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی درپوش دار ، بشقاب های یکبار مصرف کاغذی ، پیش دستی های یکبار مصرف کاغذی ، درپوش های محافظ کاغذی و ... با استفاده از کاغذ های قابل بازیافت و جوهر های پایه ی گیاهی به طبیعت و دوستداران محیط زیست احترام می گذارد