بازیافت مواد رستوران ها

restaurant-recycling-banner-lg.jpg قسمت اول
هر رستوران به صورت متوسط بیش از 900 کیلوگرم زباله در هفته تولید می کند . اگر جزء افرادی هستید که این موضوع برایتان اهمیت دارد ، این مقاله را بخوانید تا راه کارهایی جهت کاهش زباله در اختیارتان بگذاریم .
چه مواد می تواند رستوران شما بازیافت شود؟
قبل از شروع برنامه بازیافت رستوران خود، اطلاعاتی در مورد چگونگی نحوه جدا سازی زباله ها و موادی که راحت تر بازیافت می شوند کسب کنید. هنگامی که متوجه شوید چه چیزهایی می تواند بازیافت شود، با کارمندان و کارکنان و همکارانتان صحبت کنید تا همه ی افرادتان از هدف و روش کار شما آگاه باشند . اکثر مواد قابل بازیافت از آلومینیوم، فولاد، کاغذ و مقوا ساخته شده است. محصولات پلاستیکی، مانند بطری ها، شیشه ها و ... نیز می توانند بازیافت شوند ، اما کیسه های پلاستیکی و اقلام ساخته شده از پلی استایرن اغلب توسط تاسیسات بازیافت جمع آوری نمی شوند زیرا ممکن است برای بازیافت مواد به کار رفته دچار مشکل شوند .
زباله ی مواد غذایی
زباله های غذای رستوران را می توان به زباله های قبل از مصرف کننده و پس از مصرف تقسیم کرد. زباله های مواد غذایی پیش از مصرف شامل مواردی است مانند غذای فاسد که استفاده نشده باشد، محصولات فرعی از فرآورده های آماده سازی یا بسته بندی مواد تشکیل دهنده شما و...
زباله های مواد غذایی بلافاصله به محیط زیست ضرر می رساند ، میوه ها و سبزیجات فاسد گازهای متان را که یکی از بزرگترین گازهای گلخانه ای هستند ، تولید می کنند.
بازیافت زباله های مواد غذایی قبل از مصرف
1-اجتناب از سفارش اضافی تولید : حتی اگر تامین کننده شما خدمات خاصی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید محصول بیشتری را با قیمت پایین دریافت کنید ، آن را انجام ندهید، مگر اینکه رستوران شما به آن نیاز داشته باشد. به این ترتیب از خراب شدن جلوگیری می کنید .
2- اقلام سفارش فله با عمر مفید پایدار : سفارش محصولاتی که عمر طولانی تر را در مقادیر زیاد دارند و نیاز به بسته بندی کمتری دارند و ضایعات کمتری نیز تولید می کنند.
3-استفاده از برچسب ها: پس از خرید ، برچسب روی موارد خریداری شده قرار دهید ، بنابراین می دانید چه زمانی آنها به تاریخ انقضا نزدیک هستند. همچنین  موادی را که تاریخ انقضا آنها نزدیک است را جلوی یخچال قرار دهید، چرخانید تا ازودتر از آنها استفاده شود .
4-استفاده از هر بخشی از مواد : ساقه های میوه ها و سبزیجات اغلب دور انداخته می شوند. به جای ارسال این اجزا به سطل زباله ، آنها را برای چاشنی های اضافی در سوپ ها و سس ها یا به عنوان یک طراحی منحصر بفرد برای تزیین دور ظروف استفاده کنید.