مراحل تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

Paperfoming_cups.jpg برای تولید لیوان کاغذی 7 مرحله به ترتیب طی میشود که در این مقاله سعی کردیم بطور خلاصه آن ها را شرح دهیم .
قابل ذکر است که تولید بشقاب های یکبار مصرف کاغذی و کاسه های یکبار مصرف کاغذی نیز تا حدود زیادی به همین منوال است .
  1. استفاده از پوشش پلی اتیلن : ابتدا روی کاغذ سفید خامی که قرار است با آن لیوان تولید شود را با لایه ای از پلی اتیلن می پوشانند ، این پوشش می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد .
  2. برش کاغذ : در این مرحله کاغذ اولیه را در سایز های استاندارد برش می دهند .
  3. چاپ : این مرحله شامل چاپ طرح اختصاصی هر لیوان روی کاغذ است به طوریکه بسته به نوع لیوان و سایز کاغذ بین 10 – 30 طرح روی هر ورق کاغذ قرار می گیرد .
  4. سلفون کشی : بعد از مرحله ی چاپ ، روی کاغذ ها را سلفون کشی می کنند تا هم دوام لیوان بیشتر شود و هم ماندگاری چاپ تضمین شود .
  5. قالب زنی : در این مرحله با استفاده از قالب مشخص هر لیوان ، طرح ها دور بری می شوند تا اماده ی تولید نهایی شوند .
  6. فرم دهی : در این مرحله که مرحله ی نهایی تولید لیوان است ، کاغذ هایی که از دستگاه قالب زنی بیرون آمده اند در دستگاه فرم دهی می روند تا با دوخت هیتری یا اولتراسونیک تبدیل به لیوان های کاغذی شوند .
در آخر لیوان های تولید شده را با پلاستیک بسته بندی می کنند و بسته بندی ها را به کارتن انتقال می دهند که آماده ی ارسال برای مشتریان شوند .
 
گرد آوری شده توسط ملیوان تولید کننده ی انواع ظروف یکبار مصرف کاغذی شامل : لیوان های یکبار مصرف کاغذی در سایز های 70 سی سی ، 110 سی سی ، 120 سی سی ، 220 سی سی ، 360 سی سی ، 480 سی سی تک جداره یا دو جداره . بشقاب های یکبار مصرف کاغذی ، پیش دستی های یکبار مصرف کاغذی ، کاسه های یکبار مصرف کاغذی در 9 سایز مختلف ، دستمال کاغذی و ساک دستی های تبلیغاتی و محصولات سفارشی دیگر .