انواع کاغذ

8bf6b28fd1b846218890d6ea5b2b31eb.jpg قسمت دوم : 
کاغذ با پوشش ابریشمی :
این کاغذ ظاهری بین ظاهر کاغذ مات و ظاهر کاغذ براق را دارد .
روی این کاغذ یک لایه پوشش صاف و ابریشمی قرار دارد که لمس کردن کاغذ را لذتبخش می کند . این نوع کاغذ مصارف بسیاری دارد مانند : مجلات ، جلد کتاب ها ، کاتالوگ ها و ...

کاغذ های بدون پوشش : 
به طور معمول در اکثر چاپگر های اداری ، کاغذ بدون پوشش استفاده می کنند به دلیل اینکه هم جوهر پذیری بالایی دارد و هم می شود با انواع قلم به راحتی روی آن نوشت .

کاغذ ابریشم : 
به این کاغذ در بازار تجاری (واترمارک) نیز می گویند . این کاغذ از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل در اسناد مهم که نیاز به ماندگاری طولانی دارند و گواهی نامه های تحصیلی استفاده می شود . 

کاغذ با پوشش پلی اتیلن : 
این کاغذ ها پوششی از جنس پلی اتیلن دارند که آنها را برای استفاده های خاصی آماده می کنند مانند : 
ظروف یکبار مصرف کاغذی ، کارت های تبریک ، جلد مجلات و ... 
دلایل اصلی که این کاغذ ها را با پلی اتیلن پوشش می دهند بالا بردن دوام ، مقاومت در مقابل رطوبت و قابلیت راحت در دست گرفتن است .
ملیوان ، تولید کننده ی انواع ظروف یکبار مصرف کاغذی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٧٠ سی سی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٢٢٠ سی سی ، لیوان یکبار مصرف کاغذی ٣٦٠ سی سی ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی چای دار ، لیوان های یکبار مصرف دمنوش دار ، لیوان های یکبار مصرف کافی دار ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی دسته دار ، لیوان های یکبار مصرف کاغذی درپوش دار ، بشقاب های یکبار مصرف کاغذی ، پیش دستی های یکبار مصرف کاغذی ، درپوش های محافظ کاغذی و ... از کاغذ های پلی اتیلن دار کره ای جهت تولید محصولات خود استفاده می کنند .