چاپ

flexographic-printing-machine-250x250.jpg
انواع چاپ قسمت دوم :
 
٢- درباره ی فلکسوگرافی :
در فلکسوگرافی ، قسمتی که قرار است چاپ شود را با جوهر روی یک صفحه از جنس لاستیک قرار میدهند و بعد با برخورد صفحه ی لاستیکی با سطح مورد نظر برای چاپ ، فرآیند چاپ انجام می شود .
این فرایند می تواند برای چاپ بر روی کاغذ و همچنین پلاستیک، فلزات، سلفون و سایر مواد استفاده شود. فلکسو به طور عمده برای بسته بندی و برچسب ها و به میزان کم برای روزنامه ها نیز استفاده می شود .
٣- درباره ی چاپ گراور (حکاکی) :
چاپ گراور به نام گراور غلتکی نیز شناخته می شود .
این تکنیک اینگونه است که در آن تصویر مورد نظر به داخل یک سیلندر تزریق می شود سپس سیلندر به جوهر آغشته می شود و این جوهر به ترتیب به کاغذ منتقل می شود . غلطک گراور برای کار با حجم زیاد مانند روزنامه ها، مجلات و بسته بندی استفاده می شود .
چاپ گراور به تدریج جایگاه خود را در قسمت نشریات به چاپ آفست و در قسمت بسته بندی به چاپ فلکسو داد .
٤- درباره ی چاپ صفحه نمایش :
همانطور که از نام آن مشخص است ، این تکنیک چاپ توسط یک صفحه انجام می گیرد که این صفحه بافتی از جنس پارچه دارد . بعضی  از مناطق بافت این صفحه با مواد غیر قابل نفوذ پوشش داده می شوند . در فضاهای باز باقی مانده جوهر را می توان از طریق صفحه به یک  سطح زیر لایه انتقال داد. ویژگی  صفحه چاپ این است که سطح گیرنده نباید مسطح باشد تا جوهر بتواند به طیف وسیعی از مواد مانند کاغذ، منسوجات، شیشه، سرامیک، چوب و فلز متصل شود.
از این چاپ می توان برای چاپ طرح روی لباس استفاده کرد .
​لازم به ذکر است که ملیوان، تولید کننده ی انواع ظروف یکبار مصرف کاغذی ، لیوان کاغذی  ٧٠ سی سی(شات) ، لیوان کاغذی  ٢٢٠ سی سی ، لیوان کاغذی  ٣٦٠ سی سی ، لیوان های دمنوش دار ، لیوان های چای دار ، لیوان های همراه با درپوش ، لیوان های دسته دار ،  بشقاب های یکبارمصرف کاغذی و پیش دستی های یکبار مصرف کاغذی و ... از چاپ آفست برای تولیدات خود استفاده می کند .