روز جهانی غذای چرب

photo_۲۰۱۷-۱۰-۲۵_۰۹-۲۶-۰۹.jpg ٢٥ اکتبر مصادف با ٣ آبان را روز جهانی غذای چرب در نظر گرفتند . خواستگاه این سنت احتمالاً کشور کانادا باشد اما تاریخچه ی دقیق آن مشخص نیست . 
غذای چرب ممکن است برای بدن شما مناسب نباشد اما برای روح شما شگفت انگیز است !
جهان پر است از غذاهای خوشمزه ای که عنصر اصلی خوش مزگی آنها روغن است ؛ اغلب ما از خوردن این غذاهای شگفت انگیز برای داشتن بدنی سالم و متناسب پرهیز می کنیم اما گاهی لازم است فرصتی به خودمان بدهیم و دلی از عزا در بیاوریم . روز جهانی غذای چرب می تواند بهانه ی خوبی برای خوردن خوشمزه های چرب مورد علاقه مان باشد .
شاید خوشمزه ی چرب مورد علاقه ی شما چیزبرگر ، سیب زمینی سرخ کرده و یا مرغ سوخاری یک رستوران خاص باشد ، شاید هم خودتان قصد دارید دست به کار شوید و غذای چرب و لذیذ بپزید !
در این صورت به شما پیشنهاد میکنیم از روغن هایی که برای سلامتی ضرر کمتری دارند استفاده کنید مانند روغن زیتون یا روغن کنجد .
اما خب از هر روغنی که استفاده می کنید ، یکی از دردسر های خوردن این غذای پر روغن ، شستن ظروف چرب آنهاست  . 
شرکت ملیوان ، تولید کننده ی انواع ظروف یکبار مصرف از جمله بشقاب یکبارمصرف و کاسه ی یکبار مصرف در سایز های مختلف از روز لذت بردن شما از غذای چرب حمایت میکند و به شما پیشنهاد میکند برای بیشتر لذت بردن از غذای محبوبتان ، از ظروف یکبار مصرف استفاده کنید و با خیالی آسوده بعد از استفاده آن ها را دور بیندازید و نگران طبیعت نباشید ، کاغذ مورد استفاده در این ظروف کاملاً قابل بازیافت هستند . ملیوان طبیعت را دوست دارد .