لیوان های دیکسی

لیوان دیکسی نام تجاری لیوان های کاغذی یکبار مصرفی است که اولین بار توسط "لارنس لوئلن"، یک وکیل اهل بوستون ماساچوست،  در ایالات متحده در سال 1907 اختراع شد، به این دلیل که وی در مورد میکروب هایی که توسط مردم و به دلیل استفاده از لیوان های مشترک در آب خوری های اماکن عمومی پخش می شد نگران بود. لوئلن یک ماشین آب سرد کن با لیوان های یکبار مصرف اختراع کرد و همراه با "هیو مور"، یک کمپین تبلیغاتی راه انداخت تا مردم را در این زمینه مطلع کند و برای دستگاه خود نیز، عمدتا در شرکت های راه آهن، بازاریابی کند. مطالعه پروفسور دیویسون، ابزاری بود در جهت منع لیوان های شیشه ای عمومی و استفاده از لیوان کاغذی. خیلی زود، این دستگاه های آب سرد کن که به ازای یک سنت آب خنک می دادند، به یکی از تجهیزات استاندارد در قطار ها تبدیل شد.

شرکت لیوان های دیکسی، ایستون، پنسیلوانیا

لیوان های دیکسی در ابتدا "لیوان بهداشتی" نامیده می شدند، اما از سال 1919 و پس از تولید عروسک هایی که در شرکت عروسک دیکسی آلفرد شیندلر در نیویورک ساخته می شدند، به لیوان های دیکسی تغییر نام داد. موفقیت شرکت منجر به این شد، که این شرکت که پیش از این نام های گوناگونی داشت، نام "شرکت لیوان های دیکسی" را برگزیند و کارخانه را به ویلسون، پنسیلوانیا منقل کند. بالای کارخانه یک مخزن بزرگ آب به شکل یک لیوان بود.

در سال 1957، دیکسی با شرکت "امریکن کن" ادغام شد. شرکت "جیمز ریور" در سال 1982، اوراق شرکت "امریکن کن" را خریداری کرد. دارایی های "جیمز ریور" در حال حاضر بخشی از "جرجیا پسیفیک"، یک شرکت تابعه از صنایع کخ، دومین شرکت متعلق به بخش خصوصی در ایالات متحده است. در سال 1983، تولیدات به یک کارخانه مدرن در فورکس، پنسیلوانیا نقل مکان کرد. کارخانه اصلی در ویلسون، از آن زمان تا الان خالی است. بسته شدن کارخانه، کانریل (conrail) را مجبور به ترک شعبه های راه آهن ایستون و نورثرن کرد، که از مشتری های بزرگ لیوان دیکسی بودند.

در سال 1969، آرم لیوان دیکسی توسط سائول باس، طراح گرافیکی که برای عنوان های متحرک خود شناخته شده است، طراحی شد.